Șina de oțel este componenta principală a șinelor de tren. Suportă direct sarcinile de impact repetate ale roților materialului rulant. De asemenea, este baza pentru asigurarea transportului sigur, stabil și rapid al trenului.
Care sunt specificațiile pentru materialul de cale ferată?
Șinele de cale ferată sunt compuse din mai multe componente, șinele de oțel fiind materialul cel mai critic, oferind calea structurală pentru trenuri și distribuirea sarcinilor pe roți către traverse și balast. Specificațiile materialelor șinelor afectează în mod direct durabilitatea șinelor, siguranța și ciclurile de întreținere. Diverse standarde internaționale definesc compoziția, proprietățile mecanice și dimensiunile șinelor de oțel pentru diferite tipuri de căi ferate.
Ce metale sunt folosite în șinele de cale ferată?
Oțelul șinelor este aoțel aliat cu{0}inalt carbonconceput pentru rezistență ridicată, rezistență la uzură și durată de viață la oboseală. Principalele metale și elemente din oțel șinelor includ:

| Element | Conținut tipic (%) | Scop |
|---|---|---|
| Carbon (C) | 0.65–0.80 | Oferă duritate și rezistență la tracțiune |
| Mangan (Mn) | 0.70–1.40 | Îmbunătățește duritatea și rezistența la uzură |
| Siliciu (Si) | 0.15–0.35 | Îmbunătățește rezistența și elasticitatea |
| Crom (Cr) | 0–0.40 | Îmbunătățește rezistența la uzură și la coroziune a unor șine |
| Vanadiu (V) | 0.03–0.12 | Rafinează cerealele și crește rezistența la oboseală |
| Fosfor (P) | Mai mic sau egal cu 0,04 | Limitează fragilitatea |
| sulf (S) | Mai mic sau egal cu 0,04 | Reduce riscul de fisuri |
De exemplu, așină U71Mn-obișnuit în liniile feroviare grele din China-conține0,65–0,76% C, 1,10–1,40% Mn și 0,15–0,35% Si, care oferă o rezistență excelentă la oboseală și uzură pentru sarcini mari pe osie.
Care sunt clasele standard ale șinelor de oțel?
Oțelul pentru șine este clasificat în clase conform standardelor internaționale, fiecare grad specificând compoziția chimică și proprietățile mecanice:

| Standard | Nota | Limita de curgere (MPa) | Rezistența la tracțiune (MPa) | Duritate (HB) | Aplicație tipică |
|---|---|---|---|---|---|
| GB (China) | U71Mn | – | Mai mare sau egal cu 880 | 240–270 | Căi ferate grele, linii-de mare viteză |
| GB (China) | U75V | – | Mai mare sau egal cu 980 | 240–270 | Feroviar-de mare viteză și de marfă |
| EN / UIC | R260 | – | Mai mare sau egal cu 880 | 260–300 | linii principale europene |
| EN / UIC | R350HT | – | Mai mare sau egal cu 1175 | 350–390 | Feroviar-de mare viteză |
| JIS (Japonia) | 60N | – | Mai mare sau egal cu 500–650 | – | Căi ferate urbane și regionale |
| AREMA / ASCE | 115RE | – | Mai mare sau egal cu 880 | 240–270 | Linia ferată principală nord-americană |
Therezistența la curgere, rezistența la tracțiune și duritateasunt esențiale pentru ca șinele să reziste la îndoire, uzură și oboseală în timpul operațiunilor{0}}de lungă durată.
Care sunt tipurile comune de șine și proprietățile lor materiale?
Șinele sunt, de asemenea, clasificate în funcție de greutatea pe metru, ceea ce se corelează cu performanța structurală. Sinele internaționale tipice includ:

| Tip șină | Greutate (kg/m) | Standard | Grad material | Aplicație |
|---|---|---|---|---|
| Cale Ușoară | 22 | GB11264-89 / JIS 22KG | Q235 / 55Q | Tramvaie urbane, linii-ușoare |
| Sina medie | 50 | GB2585-2007 / UIC54 | U71Mn | Linii regionale și de marfă |
| Feroviară grea | 60 | GB2585-2007 / UIC60 | U71Mn | Linie principală,-viteză mare, mărfuri grele |
| Sina de macara | QU100 / QU120 | YB/T5055-93 | U71Mn | Curti industriale, porturi, macarale |
Thegreutate pe metruasigură că șina poate rezista la sarcinile pe osiile trenului fără deformare sau uzură excesivă.
Cum sunt produse șinele?
Șinele din oțel sunt produse folosindoțel-laminat la cald, de obicei dintr-un-convertor de oxigen sau din oțel pentru cuptor-electric. Unele șine de-viteză mare sau de-înălțime grele sunt supuseîntărirea-capului, care mărește rezistența la uzură pe capul șinei. Controalele de calitate includ:
- Verificare dimensională (cap, pânză, picior)
- Încercări mecanice (întindere, curgere, duritate)
- Validarea compoziției chimice
- Testare non-distructivă pentru fisuri interne

GNEE RAIL furnizează șine întâlnireGB, UIC, AREMA, DIN, JIS și standardele australiene, cu documentație completă de testare și suport tehnic pentru instalare și întreținere.
| Standard | Sepc. | Material de calitate tipică |
| UIC860 | UIC54 | 700,900A,900B |
| UIC60 | ||
| EN13674.1 | 5.00E+02 | R200,R350HT,R260Mn,R35LHT,R320Cr,R370CrHT |
| 5.40E+02 | ||
| 6.00E+02 | ||
| 6.00E+03 | ||
| BS-11-1985 | BS80A | 700,900A,900B |
| BS90A | ||
| BS100A | ||
| AREMA | 115RE | SS, HH, LA, IH |
| 136RE | ||
| ASCE60 | U71Mn | |
| ASCE85 | U71Mn | |
| GB 2585-2007 | 50 kg/m | U71Mn |
| 60 kg/m | U75V | |
| 75 kg/m | ||
| TB/T2344-2012 | 50 kg/m | U71Mn, U75V, U77MnCr |
| 60 kg/m | U78CrV | |
| 75 kg/m | ||
| GB 11264-1989 | 8 kg/m | Q235 |
| 12 kg/m | Q235 | |
| 15 kg/m | 55Q, Q235 | |
| 18 kg/m | 55Q, Q235 | |
| 22 kg/m | 55Q, Q235 | |
| 24 kg/m | 55Q, Q235 | |
| 30 kg/m | 55Q, Q235 | |
| 38 kg/m | 50Mn, U71Mn | |
| 43 kg/m | 50Mn, U71Mn | |
| GB Sine de macara | QU70 | U71Mn |
| QU80 | U71Mn | |
| QU100 | U71Mn | |
| QU120 | U71Mn |

